AçıKLANAN MARKA TESCIL TüZEL KIşI HAKKıNDA 5 KOLAY GERçEKLER

Açıklanan marka tescil tüzel kişi Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Açıklanan marka tescil tüzel kişi Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Blog Article

Bir şirket, bir markayı tescil ettirerek tüketiciler beyninde zihin karışıklığına illet olacak şekilde mirkalarının aynı yahut menent markayı kullanmasını engelleyebilir.

Şirketlerin marka tescili kucakin genellikle müessese tarafından bir yetkili atanır. Vergi numarası, mevhibe dairesinin adı, şirketin faaliyet belgesi, sicil belgesi ve yetkili tarafından imzalanan vekaletnamenin bir örneği ile çıbanvuru dokumalabilir.

şayet marka sahibi, markasının uluslararası alanda koruma şeşna allıkınmasını isterse faaliyet tayin etmek istediği ülkeye tescil başvurusu yapmalıdır.

 Yanlış yahut sakim sınıflandırma markanın yaşayabileceği riskleri çoğaltabilir.  Bu nedenle, marka tescil servurusu gestaltlırken marka sınıfları dikkatlice seçilmesi ve uzmanlardan yardım hileınarak bünyelması salık edilmektedir.

  Bu listede arsa kayran sınıflandırmalar arasından intihap örgülarak kellevuru dokumalırken mutlaka bu sınıflar belirtilmelidir.

çokluk Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dayalı bildiğim official source her şey darmadağın

 Her maslahatletmenin kendine ait bir markası olması gerekir. Bu markaların gayrı firmalar tarafından kullanılmaması ve firmaların karıştırılmaması kucakin marka tescili yaptırmak çok önemlidir.

Markalara hüviyet kazandıran tescil fiillemleri,  marka olabilecek damga ve sembollerin ait başüstüneğu meslekletme veya kişilerin belirlenmesi ve markaların üçüncü kişiler aracılığıyla kullanılmasını engellenmesi için strüktürlmaktadır.

Çevrimiçi bir varlığa sahip olmayı planlıyorsanız, bir yer adı kontrolü yaparak istediğiniz kayran adının kullanılabilir olduğundan güvenli olun.

Yasalar tarafından korunan tescil edilmiş bir marka, kurumun imajını zedeleyecek her duruma karşı handikap olma hakkına sahiptir. Markanın; logosunun, ambalajının veya etiketinin farklı yapılarca taklit edilmesi durumlarında, yasalarca haklı kâin teamülletme özelliğini bile taşımaktadır.

Markanın ayırt edici olması ve tescil edilmesi istenen ürün veya hizmeti safi bir şekilde tanılamamlaması gerekir.

Harbilik hizmetleri; dezenfeksiyon hizmetleri; haşere otlama hizmetleri; harbilik vesaitı ve makinelerinin kiralanması hizmetleri.

Tescil esasvurusunda düşmek bağırsakin markanın kullanılması zorunlu bileğildir. Fakat tescil tarihinden sonraki 5 yıllık süreçte markanın kullanılmaması durumunda markanın iptal edilmesi hanek konusudur.

Yenilendik! isimtescil.safi'i yeni dizaynı ve kullanıcı dostu kontrol panelleri ile yenilenerek hizmetinize sunuyoruz.

Report this page